• ICON KEY:
  • NCAA DII Prov
  • NCAA DII Auto
  • NJCAA DI
  • Date: 04/22 - 04/23/16
  • Location: Oklahoma - Norman, OK
Place Name Year Team Time Score Wind Heat(Pl)  
1. Hall-Thompson, Eli SO-2 Butler CC 10.20 - +0.0 1(1)
2. Ewers, Andre   UNAT-Butler CC 10.44 - +0.0 1(2)  
3. Armstrong, Traveyon JR-3 Oklahoma 10.46 10 +0.0 1(3)  
4. JOE, Justin FR-1 North Texas 10.50 8 1.2 2(1)  
5. Wesley, Bennie SO-2 Oklahoma 10.55 6 +0.0 1(4)  
6. SOWELLS, Kedron SR-4 North Texas 10.57 5 1.2 2(2)  
7. Ananaba, Otugo JR-3 Tulsa 10.60 4 1.2 2(3)  
8. Emery, Cameron FR-1 Butler CC 10.66 - 1.2 2(4)  
9. Reis-Herron, Joseph SR-4 Oral Roberts 10.67 3 +0.0 1(5)  
10. Hinson, Reginald JR-3 UT-Arlington 10.68 2 0.5 3(1)  
11. Atkins, Xavier FR-1 Butler CC 10.73 - +0.0 1(6)  
12. Lionel, Corneil SR-4 Abilene Christian 10.75 1 +0.0 1(7)  
13. Haynes, Deontre FR-1 UT-Arlington 10.78 - 1.2 2(5)  
14. Sharp, Josh SO-2 Butler CC 10.82 - 1.2 2(6)  
15. Vann, Greg FR-1 Oklahoma 10.84 - 1.2 2(7)  
16. Crear, Tarik JR-3 UT-Arlington 10.92 - 0.5 3(2)  
17. Glenn, Tyrone FR-1 Oklahoma 10.93 - 1.2 2(8)  
18. Clark, Christian JR-3 UT-Arlington 10.95 - 0.5 3(3)  
19. Dow, Nick FR-1 Wichita State 11.04 - 0.5 3(4)  
20. Hart, Keaton SR-4 Abilene Christian 11.11 - 1.9 4(1)  
21. Akintade, Paul SO-2 Tulsa 11.12 - 1.9 4(2)  
22. Ngaiza, Erick SO-2 Wichita State 11.12 - 0.5 3(5)  
23. Glomstad-Foster, Samuel SR-4 Wichita State 11.23 - 1.9 4(3)  
24. Enriquez, Daniel SR-4 Oral Roberts 12.53 - 1.9 4(4)  
25. Johnson, Drew SR-4 Wichita State 12.74 - 1.9 4(5)  
  Grant, Ricky SO-2 Butler CC DNF - +0.0 1  
  Chihambakwe, Raphael JR-3 Oral Roberts DNF - 0.5 3  
  Arnold, Lamarion SO-2 Butler CC DNS - +0.0 1  
  HASAN, Adam JR-3 North Texas DNS - 0.5 3  
100 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time Wind: +0.0
1. Hall-Thompson, Eli SO-2 Butler CC 10.20
2. Ewers, Andre   UNAT-Butler CC 10.44  
3. Armstrong, Traveyon JR-3 Oklahoma 10.46  
4. Wesley, Bennie SO-2 Oklahoma 10.55  
5. Reis-Herron, Joseph SR-4 Oral Roberts 10.67  
6. Atkins, Xavier FR-1 Butler CC 10.73  
7. Lionel, Corneil SR-4 Abilene Christian 10.75  
  Grant, Ricky SO-2 Butler CC DNF  
  Arnold, Lamarion SO-2 Butler CC DNS  
100 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time Wind: 1.2
1. JOE, Justin FR-1 North Texas 10.50  
2. SOWELLS, Kedron SR-4 North Texas 10.57  
3. Ananaba, Otugo JR-3 Tulsa 10.60  
4. Emery, Cameron FR-1 Butler CC 10.66  
5. Haynes, Deontre FR-1 UT-Arlington 10.78  
6. Sharp, Josh SO-2 Butler CC 10.82  
7. Vann, Greg FR-1 Oklahoma 10.84  
8. Glenn, Tyrone FR-1 Oklahoma 10.93  
100 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.5
1. Hinson, Reginald JR-3 UT-Arlington 10.68  
2. Crear, Tarik JR-3 UT-Arlington 10.92  
3. Clark, Christian JR-3 UT-Arlington 10.95  
4. Dow, Nick FR-1 Wichita State 11.04  
5. Ngaiza, Erick SO-2 Wichita State 11.12  
  Chihambakwe, Raphael JR-3 Oral Roberts DNF  
  HASAN, Adam JR-3 North Texas DNS  
100 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time Wind: 1.9
1. Hart, Keaton SR-4 Abilene Christian 11.11  
2. Akintade, Paul SO-2 Tulsa 11.12  
3. Glomstad-Foster, Samuel SR-4 Wichita State 11.23  
4. Enriquez, Daniel SR-4 Oral Roberts 12.53  
5. Johnson, Drew SR-4 Wichita State 12.74  
 
Place Name Year Team Time Score Wind Heat(Pl)  
1. Ewers, Andre   UNAT-Butler CC 21.12 - 1.5 1(1)  
2. Sirleaf, Akeem FR-1 Butler CC 21.18 - 1.5 1(2)
3. Armstrong, Traveyon JR-3 Oklahoma 21.33 10 1.5 1(3)  
4. SOWELLS, Kedron SR-4 North Texas 21.68 8 0.9 2(1)  
5. Davis, Tucker SR-4 Wichita State 21.71 6 1.5 1(4)  
6. Akerele, Omeiza SO-2 Oral Roberts 21.75 5 0.9 2(2)  
7. Ananaba, Otugo JR-3 Tulsa 21.80 4 0.9 2(3)  
8. Hinson, Reginald JR-3 UT-Arlington 21.82 3 0.5 4(1)  
9. BEY, Connor SR-4 North Texas 21.88 2 0.9 2(4)  
10. Crear, Tarik JR-3 UT-Arlington 21.98 1 0.9 2(5)  
11. Nelson, Israel SO-2 Oral Roberts 22.05 - 3.3 5(1)  
12. Haynes, Deontre FR-1 UT-Arlington 22.05 - -0.4 3(1)  
13. Ndlovu, Reinhard JR-3 Oral Roberts 22.06 - 0.9 2(6)  
14. COLE, James FR-1 North Texas 22.07 - -0.4 3(2)  
15. Annis, Tate JR-3 Wichita State 22.15 - 0.5 4(2)  
16. Mitchell, D'Undre FR-1 UT-Arlington 22.16 - 0.9 2(7)  
17. Clark, Christian JR-3 UT-Arlington 22.19 - 0.5 4(3)  
18. Reis-Herron, Joseph SR-4 Oral Roberts 22.23 - 0.9 2(8)  
19. Glenn, Tyrone FR-1 Oklahoma 22.47 - 0.5 4(4)  
20. Emery, Cameron FR-1 Butler CC 22.53 - -0.4 3(3)  
21. Ekweani, Chukwuma FR-1 North Texas 22.54 - 3.3 5(2)  
22. Ngaiza, Erick SO-2 Wichita State 22.61 - 3.3 5(3)  
23. SCALLION, Tevaun SO-2 North Texas 22.79 - 3.3 5(4)  
24. JUSTICE, Jamison JR-3 North Texas 22.99 - -0.4 3(4)  
25. SAMPSON, Jared FR-1 North Texas 23.07 - 3.3 5(5)  
26. Ellison, Joseph   Unattached 23.30 - 0.5 4(5)  
27. Nwangwu, Emeka SO-2 UT-Arlington 23.34 - 3.3 5(6)  
28. Glomstad-Foster, Samuel SR-4 Wichita State 23.42 - 3.3 5(7)  
  Seastrunk, David FR-1 UT-Arlington DNF - -0.4 3  
  Chihambakwe, Raphael JR-3 Oral Roberts DNS - 0.5 4  
  James, Jacob JR-3 Wichita State DNS - 0.5 4  
  HASAN, Adam JR-3 North Texas DNS - 0.5 4  
  HEARD, Collin JR-3 North Texas DNS - 1.5 1  
  Wesley, Bennie SO-2 Oklahoma DNS - 1.5 1  
  Lionel, Corneil SR-4 Abilene Christian DNS - 1.5 1  
  Skhosana, Sonwabiso   Unattached DNS - 1.5 1  
  Grant, Ricky SO-2 Butler CC DNS - -0.4 3  
  Williams, Styron JR-3 UT-Arlington DNS - -0.4 3  
  Akintade, Paul SO-2 Tulsa DNS - 3.3 5  
  PRYOR, Caleb SR-4 North Texas DNS - 3.3 5  
200 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time Wind: 1.5
1. Ewers, Andre   UNAT-Butler CC 21.12  
2. Sirleaf, Akeem FR-1 Butler CC 21.18
3. Armstrong, Traveyon JR-3 Oklahoma 21.33  
4. Davis, Tucker SR-4 Wichita State 21.71  
  HEARD, Collin JR-3 North Texas DNS  
  Wesley, Bennie SO-2 Oklahoma DNS  
  Lionel, Corneil SR-4 Abilene Christian DNS  
  Skhosana, Sonwabiso   Unattached DNS  
200 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.9
1. SOWELLS, Kedron SR-4 North Texas 21.68  
2. Akerele, Omeiza SO-2 Oral Roberts 21.75  
3. Ananaba, Otugo JR-3 Tulsa 21.80  
4. BEY, Connor SR-4 North Texas 21.88  
5. Crear, Tarik JR-3 UT-Arlington 21.98  
6. Ndlovu, Reinhard JR-3 Oral Roberts 22.06  
7. Mitchell, D'Undre FR-1 UT-Arlington 22.16  
8. Reis-Herron, Joseph SR-4 Oral Roberts 22.23  
200 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time Wind: -0.4
1. Haynes, Deontre FR-1 UT-Arlington 22.05  
2. COLE, James FR-1 North Texas 22.07  
3. Emery, Cameron FR-1 Butler CC 22.53  
4. JUSTICE, Jamison JR-3 North Texas 22.99  
  Seastrunk, David FR-1 UT-Arlington DNF  
  Grant, Ricky SO-2 Butler CC DNS  
  Williams, Styron JR-3 UT-Arlington DNS  
200 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.5
1. Hinson, Reginald JR-3 UT-Arlington 21.82  
2. Annis, Tate JR-3 Wichita State 22.15  
3. Clark, Christian JR-3 UT-Arlington 22.19  
4. Glenn, Tyrone FR-1 Oklahoma 22.47  
5. Ellison, Joseph   Unattached 23.30  
  Chihambakwe, Raphael JR-3 Oral Roberts DNS  
  James, Jacob JR-3 Wichita State DNS  
  HASAN, Adam JR-3 North Texas DNS  
200 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time Wind: 3.3
1. Nelson, Israel SO-2 Oral Roberts 22.05  
2. Ekweani, Chukwuma FR-1 North Texas 22.54  
3. Ngaiza, Erick SO-2 Wichita State 22.61  
4. SCALLION, Tevaun SO-2 North Texas 22.79  
5. SAMPSON, Jared FR-1 North Texas 23.07  
6. Nwangwu, Emeka SO-2 UT-Arlington 23.34  
7. Glomstad-Foster, Samuel SR-4 Wichita State 23.42  
  Akintade, Paul SO-2 Tulsa DNS  
  PRYOR, Caleb SR-4 North Texas DNS  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Lacy, DeVante SO-2 South Plains 46.50 - 1(1)
2. Skhosana, Sonwabiso   Unattached 46.58 - 1(2)  
3. Hicks, D'Khari JR-3 Oral Roberts 46.61 10 3(1)  
4. Poole, Quintaveon FR-1 Butler CC 46.67 - 1(3)
5. Daniel, Rosen SR-4 Abilene Christian 46.74 8 1(4)  
6. Windham, Dedrian SO-2 South Plains 46.92 - 3(2)
7. Coleman, Antonio FR-1 Butler CC 47.46 - 3(3)
8. Wilson, Jerrel SR-4 Arkansas-Pine Bluff 47.74 6 1(5)  
9. Mwewa, Emmanuel SO-2 Butler CC 47.80 - 3(4)
10. Seastrunk, David FR-1 UT-Arlington 47.86 5 5(1)  
11. Akerele, Omeiza SO-2 Oral Roberts 47.87 4 2(1)  
12. Ndlovu, Reinhard JR-3 Oral Roberts 48.00 3 1(6)  
13. BEY, Connor SR-4 North Texas 48.12 2 2(2)  
14. Wallace, Brenden FR-1 UT-Arlington 48.14 1 2(3)  
15. McBride, Deandre SR-4 Abilene Christian 48.27 - 3(5)  
16. Mitchell, D'Undre FR-1 UT-Arlington 48.36 - 3(6)  
17. Stewart, Bailey FR-1 Tulsa 48.37 - 1(7)  
18. Rouchon, Trevions FR-1 Butler CC 48.63 - 3(7)  
19. Parker , Juwan JR-3 Arkansas-Pine Bluff 48.73 - 2(4)  
20. Martinsson, Erik FR-1 UT-Arlington 48.98 - 3(8)  
21. Scheck, Cody JR-3 Wichita State 49.13 - 2(5)  
22. Ekweani, Chukwuma FR-1 North Texas 49.15 - 5(2)  
23. JUSTICE, Jamison JR-3 North Texas 49.28 - 4(1)  
24. Woodard , LaMarques SO-2 Arkansas-Pine Bluff 49.30 - 2(6)  
25. Brown, Devan SR-4 Abilene Christian 49.57 - 2(7)  
26. Hostetler, Austin SO-2 Tulsa 49.73 - 4(2)  
27. James, Kenneth SO-2 Oral Roberts 49.74 - 5(3)  
28. Sanders, Isaac JR-3 Tulsa 50.13 - 5(4)  
29. Jenkins, Mark FR-1 North Texas 50.38 - 5(5)  
30. Powell, Rhys JR-3 Wichita State 50.69 - 4(3)  
31. Goodman, Karl FR-1 UT-Arlington 51.41 - 4(4)  
32. Deboskie, Julien FR-1 UT-Arlington 51.71 - 5(6)  
  Haley, Jordan SO-2 Arkansas-Pine Bluff DNF - 2  
  Mays, Colton JR-3 Wichita State DNS - 4  
  PRYOR, Caleb SR-4 North Texas DNS - 4  
  Thompson, Demetrius SO-2 Arkansas-Pine Bluff DNS - 4  
  Williams, Styron JR-3 UT-Arlington DNS - 4  
  Veith, Hunter SO-2 Wichita State DNS - 5  
  Bingham , Andrew SR-4 Arkansas-Pine Bluff DNS - 5  
400 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Lacy, DeVante SO-2 South Plains 46.50
2. Skhosana, Sonwabiso   Unattached 46.58  
3. Poole, Quintaveon FR-1 Butler CC 46.67
4. Daniel, Rosen SR-4 Abilene Christian 46.74  
5. Wilson, Jerrel SR-4 Arkansas-Pine Bluff 47.74  
6. Ndlovu, Reinhard JR-3 Oral Roberts 48.00  
7. Stewart, Bailey FR-1 Tulsa 48.37  
400 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Akerele, Omeiza SO-2 Oral Roberts 47.87  
2. BEY, Connor SR-4 North Texas 48.12  
3. Wallace, Brenden FR-1 UT-Arlington 48.14  
4. Parker , Juwan JR-3 Arkansas-Pine Bluff 48.73  
5. Scheck, Cody JR-3 Wichita State 49.13  
6. Woodard , LaMarques SO-2 Arkansas-Pine Bluff 49.30  
7. Brown, Devan SR-4 Abilene Christian 49.57  
  Haley, Jordan SO-2 Arkansas-Pine Bluff DNF  
400 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Hicks, D'Khari JR-3 Oral Roberts 46.61  
2. Windham, Dedrian SO-2 South Plains 46.92
3. Coleman, Antonio FR-1 Butler CC 47.46
4. Mwewa, Emmanuel SO-2 Butler CC 47.80
5. McBride, Deandre SR-4 Abilene Christian 48.27  
6. Mitchell, D'Undre FR-1 UT-Arlington 48.36  
7. Rouchon, Trevions FR-1 Butler CC 48.63  
8. Martinsson, Erik FR-1 UT-Arlington 48.98  
400 Meters Section 4
Pl. Name Year Team Time  
1. JUSTICE, Jamison JR-3 North Texas 49.28  
2. Hostetler, Austin SO-2 Tulsa 49.73  
3. Powell, Rhys JR-3 Wichita State 50.69  
4. Goodman, Karl FR-1 UT-Arlington 51.41  
  Mays, Colton JR-3 Wichita State DNS  
  PRYOR, Caleb SR-4 North Texas DNS  
  Thompson, Demetrius SO-2 Arkansas-Pine Bluff DNS  
  Williams, Styron JR-3 UT-Arlington DNS  
400 Meters Section 5
Pl. Name Year Team Time  
1. Seastrunk, David FR-1 UT-Arlington 47.86  
2. Ekweani, Chukwuma FR-1 North Texas 49.15  
3. James, Kenneth SO-2 Oral Roberts 49.74  
4. Sanders, Isaac JR-3 Tulsa 50.13  
5. Jenkins, Mark FR-1 North Texas 50.38  
6. Deboskie, Julien FR-1 UT-Arlington 51.71  
  Veith, Hunter SO-2 Wichita State DNS  
  Bingham , Andrew SR-4 Arkansas-Pine Bluff DNS  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Yount, Blake FR-1 Oklahoma 1:51.60 10 1(1)  
2. Julian, Connor FR-1 UT-Arlington 1:53.05 8 1(2)  
3. Smith, Malique FR-1 Arkansas-Pine Bluff 1:54.15 6 1(3)  
4. Birka, Grayson SO-2 UT-Arlington 1:54.60 5 2(1)  
5. Paul, Sterlen SR-4 Abilene Christian 1:54.80 4 2(2)  
6. DeLeon, Ryan JR-3 UT-Arlington 1:54.88 3 2(3)  
7. Stine, Connor FR-1 Wichita State 1:55.30 2 2(4)  
8. Blair, Shevon SO-2 Butler CC 1:55.31 - 2(5)
9. Simpson, De'Vion JR-3 UT-Arlington 1:55.36 1 2(6)  
10. Goldberg, Jacob SO-2 Oklahoma 1:55.81 - 1(4)  
11. Harris, Bennett SR-4 Oral Roberts 1:56.31 - 2(7)  
12. Walker-Williams, Simba SR-4 UT-Arlington 1:57.12 - 2(8)  
13. Ngetich, Henry FR-1 South Plains 1:57.50 - 2(9)  
14. Miller, Calvin   Unattached 1:58.15 - 1(5)  
15. Hisquierdo, Blayne JR-3 Oral Roberts 1:59.26 - 3(1)  
16. Clarke , Harlan JR-3 Arkansas-Pine Bluff 1:59.76 - 3(2)  
17. Koscinski, Jonathan   Unattached 1:59.93 - 3(3)  
18. Bont, August FR-1 Tulsa 2:00.19 - 3(4)  
19. Blankenship, Robert FR-1 Tulsa 2:06.14 - 3(5)  
20. Downs Jr., Robert FR-1 South Plains 2:06.70 - 1(6)  
21. Small, Alexander FR-1 Oral Roberts 2:14.58 - 3(6)  
22. Jones, Lincoln FR-1 Abilene Christian 2:14.58 - 3(7)  
  Penrod, Zack FR-1 Wichita State DNS - 1  
  Tully, Robert FR-1 Tulsa DNS - 1  
  Clement, Tony   Unattached DNS - 1  
  Wardwell, Kyle   Unattached DNS - 3  
  Munn, Travion JR-3 Arkansas-Pine Bluff DNS - 3  
  Lacy, DeVante SO-2 South Plains DNS - 3  
800 Meters Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Yount, Blake FR-1 Oklahoma 1:51.60  
2. Julian, Connor FR-1 UT-Arlington 1:53.05  
3. Smith, Malique FR-1 Arkansas-Pine Bluff 1:54.15  
4. Goldberg, Jacob SO-2 Oklahoma 1:55.81  
5. Miller, Calvin   Unattached 1:58.15  
6. Downs Jr., Robert FR-1 South Plains 2:06.70  
  Penrod, Zack FR-1 Wichita State DNS  
  Tully, Robert FR-1 Tulsa DNS  
  Clement, Tony   Unattached DNS  
800 Meters Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Birka, Grayson SO-2 UT-Arlington 1:54.60  
2. Paul, Sterlen SR-4 Abilene Christian 1:54.80  
3. DeLeon, Ryan JR-3 UT-Arlington 1:54.88  
4. Stine, Connor FR-1 Wichita State 1:55.30  
5. Blair, Shevon SO-2 Butler CC 1:55.31
6. Simpson, De'Vion JR-3 UT-Arlington 1:55.36  
7. Harris, Bennett SR-4 Oral Roberts 1:56.31  
8. Walker-Williams, Simba SR-4 UT-Arlington 1:57.12  
9. Ngetich, Henry FR-1 South Plains 1:57.50  
800 Meters Section 3
Pl. Name Year Team Time  
1. Hisquierdo, Blayne JR-3 Oral Roberts 1:59.26  
2. Clarke , Harlan JR-3 Arkansas-Pine Bluff 1:59.76  
3. Koscinski, Jonathan   Unattached 1:59.93  
4. Bont, August FR-1 Tulsa 2:00.19  
5. Blankenship, Robert FR-1 Tulsa 2:06.14  
6. Small, Alexander FR-1 Oral Roberts 2:14.58  
7. Jones, Lincoln FR-1 Abilene Christian 2:14.58  
  Wardwell, Kyle   Unattached DNS  
  Munn, Travion JR-3 Arkansas-Pine Bluff DNS  
  Lacy, DeVante SO-2 South Plains DNS  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Burcham, Jacob   Unattached 4:06.74 - 1(1)  
2. Blankenbaker, Dylan JR-3 Oklahoma 4:07.32 10 1(2)  
3. Jocis, Ugis JR-3 Wichita State 4:10.44 8 1(3)  
4. Clement, Tony   Unattached 4:12.81 - 1(4)  
5. Johnson, Brady JR-3 Wichita State 4:14.92 6 1(5)  
6. Cookson, Austin   Unattached 4:15.63 - 1(6)  
7. Heaton, Hunter   Unattached 4:20.02 - 1(7)  
8. Woodberry, Cameron JR-3 UT-Arlington 4:20.94 5 1(8)  
9. Staub, Chris   Unattached 4:21.61 - 1(9)  
10. MALONEY, Kyle FR-1 North Texas 4:25.87 4 1(10)  
11. Rivers, Reid JR-3 Abilene Christian 4:26.61 3 2(1)  
12. Esswein, John SO-2 Tulsa 4:31.65 2 2(2)  
13. Lee, Joshua JR-3 Oral Roberts 4:34.16 1 2(3)  
14. CAMPBELL, Cody JR-3 North Texas 4:35.95 - 2(4)  
15. DAVIS, Ethan FR-1 North Texas 4:36.94 - 2(5)  
16. Martinez, Deric FR-1 South Plains 4:37.19 - 2(6)  
17. Corbaz, Bryan FR-1 Tulsa 4:37.37 - 2(7)  
18. Peterson, Cameron JR-3 Oral Roberts 4:48.78 - 2(8)  
19. Turnbow, Caleb FR-1 Oral Roberts 4:54.72 - 2(9)  
20. Munn, Travion JR-3 Arkansas-Pine Bluff 5:01.78 - 2(10)  
21. Johnson, Ben FR-1 Wichita State 5:20.28 - 2(11)  
  Eke, Allen SR-4 Oklahoma DNF - 1  
  Berry, Dan   Unattached DNF - 1  
  Randall, Zac SR-4 Oklahoma DNS - 1  
  Gentry, Zach FR-1 Oklahoma DNS - 1  
  Akok, Atem FR-1 South Plains DNS - 2  
  Koscinski, Jonathan   Unattached DNS - 2  
Mile Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Burcham, Jacob   Unattached 4:06.74  
2. Blankenbaker, Dylan JR-3 Oklahoma 4:07.32  
3. Jocis, Ugis JR-3 Wichita State 4:10.44  
4. Clement, Tony   Unattached 4:12.81  
5. Johnson, Brady JR-3 Wichita State 4:14.92  
6. Cookson, Austin   Unattached 4:15.63  
7. Heaton, Hunter   Unattached 4:20.02  
8. Woodberry, Cameron JR-3 UT-Arlington 4:20.94  
9. Staub, Chris   Unattached 4:21.61  
10. MALONEY, Kyle FR-1 North Texas 4:25.87  
  Eke, Allen SR-4 Oklahoma DNF  
  Berry, Dan   Unattached DNF  
  Randall, Zac SR-4 Oklahoma DNS  
  Gentry, Zach FR-1 Oklahoma DNS  
Mile Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Rivers, Reid JR-3 Abilene Christian 4:26.61  
2. Esswein, John SO-2 Tulsa 4:31.65  
3. Lee, Joshua JR-3 Oral Roberts 4:34.16  
4. CAMPBELL, Cody JR-3 North Texas 4:35.95  
5. DAVIS, Ethan FR-1 North Texas 4:36.94  
6. Martinez, Deric FR-1 South Plains 4:37.19  
7. Corbaz, Bryan FR-1 Tulsa 4:37.37  
8. Peterson, Cameron JR-3 Oral Roberts 4:48.78  
9. Turnbow, Caleb FR-1 Oral Roberts 4:54.72  
10. Munn, Travion JR-3 Arkansas-Pine Bluff 5:01.78  
11. Johnson, Ben FR-1 Wichita State 5:20.28  
  Akok, Atem FR-1 South Plains DNS  
  Koscinski, Jonathan   Unattached DNS  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Hogston, Will SR-4 Oklahoma 8:34.31 10  
2. Schubert, Dan SR-4 Oklahoma 8:38.76 8  
3. Gentry, Zach FR-1 Oklahoma 8:42.30 6  
4. Aldritt, Eric SO-2 Oklahoma 8:46.29 5  
5. Raymond, Paul SR-4 Wichita State 8:47.83 4  
6. Larkin, Kyle SO-2 Wichita State 8:50.43 3  
7. Chavez, Alonzo SO-2 Oklahoma 8:50.69 2  
8. Carson, Dray FR-1 Wichita State 9:00.50 1  
9. Taylor, Brendan FR-1 Oklahoma 9:11.22 -  
10. Hesse, Nolan SO-2 Butler CC 9:14.24 -  
11. Hesse, Jacob FR-1 Butler CC 9:21.84 -  
12. Martinez, Deric FR-1 South Plains 9:27.91 -  
13. Harper, Jonathan SR-4 Oral Roberts 9:33.80 -  
  Salvano, Steven FR-1 Tulsa DNS -  
  Forde, Tyler SO-2 UT-Arlington DNS -  
Place Name Year Team Time Score Wind Heat(Pl)  
1. Maxey, Marcus   Unattached 13.75 - 0.3 1(1)  
2. Dunning, Robert FR-1 South Plains 14.01 - 0.3 1(2)
3. Nelson, Israel SO-2 Oral Roberts 14.21 10 0.3 1(3)  
4. James, Jacob JR-3 Wichita State 14.40 8 0.3 1(4)  
5. Nwangwu, Emeka SO-2 UT-Arlington 14.54 6 0.3 1(5)  
6. Tatham, Jeremy SR-4 Abilene Christian 14.67 5 2.6 2(1)  
7. Jackson-Chin, Roje FR-1 South Plains 14.74 - 0.3 1(6)
8. Gustafsson, Petter JR-3 UT-Arlington 14.82 4 0.3 1(7)  
9. SAMPSON, Jared FR-1 North Texas 14.83 3 2.6 2(2)  
10. SCALLION, Tevaun SO-2 North Texas 14.91 2 2.6 2(3)  
11. Perry, Branden SO-2 UT-Arlington 15.28 1 2.6 2(4)  
12. Martin, Jon SR-4 Wichita State 15.28 - 0.5 3(1)  
13. Reichenberger, Colin FR-1 Butler CC 15.31 - 0.5 3(2)
14. Moore, Gabe FR-1 South Plains 15.55 - 0.5 3(3)  
15. Nicholas, John JR-3 Wichita State 15.83 - 0.5 3(4)  
16. Buck, Seth SR-4 Wichita State 16.36 - 0.5 3(5)  
17. McBride, Logan FR-1 South Plains 16.65 - 0.5 3(6)  
  French, Wyatt SO-2 Abilene Christian DNS - 0.5 3  
  Greer, Jhibri FR-1 Butler CC DNS - 2.6 2  
  Stephens, AJ FR-1 Wichita State DNS - 2.6 2  
  Woods, Luke SR-4 Abilene Christian DNS - 2.6 2  
110 Hurdles Section 1
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.3
1. Maxey, Marcus   Unattached 13.75  
2. Dunning, Robert FR-1 South Plains 14.01
3. Nelson, Israel SO-2 Oral Roberts 14.21  
4. James, Jacob JR-3 Wichita State 14.40  
5. Nwangwu, Emeka SO-2 UT-Arlington 14.54  
6. Jackson-Chin, Roje FR-1 South Plains 14.74
7. Gustafsson, Petter JR-3 UT-Arlington 14.82  
110 Hurdles Section 2
Pl. Name Year Team Time Wind: 2.6
1. Tatham, Jeremy SR-4 Abilene Christian 14.67  
2. SAMPSON, Jared FR-1 North Texas 14.83  
3. SCALLION, Tevaun SO-2 North Texas 14.91  
4. Perry, Branden SO-2 UT-Arlington 15.28  
  Greer, Jhibri FR-1 Butler CC DNS  
  Stephens, AJ FR-1 Wichita State DNS  
  Woods, Luke SR-4 Abilene Christian DNS  
110 Hurdles Section 3
Pl. Name Year Team Time Wind: 0.5
1. Martin, Jon SR-4 Wichita State 15.28  
2. Reichenberger, Colin FR-1 Butler CC 15.31
3. Moore, Gabe FR-1 South Plains 15.55  
4. Nicholas, John JR-3 Wichita State 15.83  
5. Buck, Seth SR-4 Wichita State 16.36  
6. McBride, Logan FR-1 South Plains 16.65  
  French, Wyatt SO-2 Abilene Christian DNS  
 
Place Name Year Team Time Score Heat(Pl)  
1. Corley, Austin FR-1 Wichita State 52.16 10 1(1)  
2. Williams, Okeen FR-1 South Plains 52.92 - 1(2)
3. Cooper , Justin SR-4 Arkansas-Pine Bluff 53.32 8 1(3)  
4. Martin, Jon SR-4 Wichita State 54.14 6 2(1)  
5. Bloomfield, Lee-Andrew SO-2 Abilene Christian 54.18 5 2(2)  
6. Poe, Isaac SO-2 Wichita State 54.23 4 1(4)  
7. Gustafsson, Petter JR-3 UT-Arlington 54.63 3 1(5)  
8. McAlpin, Rasheed FR-1 Arkansas-Pine Bluff 55.67 2 2(3)  
9. Dunning, Robert FR-1 South Plains 56.07 - 1(6)  
10. Richardson, Cordell FR-1 South Plains 56.17 - 1(7)  
11. Anderson, David JR-3 Tulsa 57.43 1 2(4)  
12. Garcia, Samuel FR-1 Abilene Christian 57.49 - 2(5)  
13. Kunsch, Hans SO-2 Tulsa 59.53 - 2(6)  
  SMITH, Lafiel SO-2 North Texas DNS - 2  
400 Hurdles Section 1
Pl. Name Year Team Time  
1. Corley, Austin FR-1 Wichita State 52.16  
2. Williams, Okeen FR-1 South Plains 52.92
3. Cooper , Justin SR-4 Arkansas-Pine Bluff 53.32  
4. Poe, Isaac SO-2 Wichita State 54.23  
5. Gustafsson, Petter JR-3 UT-Arlington 54.63  
6. Dunning, Robert FR-1 South Plains 56.07  
7. Richardson, Cordell FR-1 South Plains 56.17  
400 Hurdles Section 2
Pl. Name Year Team Time  
1. Martin, Jon SR-4 Wichita State 54.14  
2. Bloomfield, Lee-Andrew SO-2 Abilene Christian 54.18  
3. McAlpin, Rasheed FR-1 Arkansas-Pine Bluff 55.67  
4. Anderson, David JR-3 Tulsa 57.43  
5. Garcia, Samuel FR-1 Abilene Christian 57.49  
6. Kunsch, Hans SO-2 Tulsa 59.53  
  SMITH, Lafiel SO-2 North Texas DNS  
 
Place Name Year Team Time Score  
1. Marquardt, Will   Unattached 9:09.34 -  
2. Keter, Kelvin SO-2 South Plains 9:12.36 -
3. Meirow, Liam SO-2 Oklahoma 9:26.34 10  
4. Leahey, Andrew SR-4 Southern Nazarene 9:27.87 -  
5. Wickoren, Nathan FR-1 Wichita State 9:40.11 8  
6. Smith, Kirk JR-3 Tulsa 9:43.65 6  
7. Akok, Atem FR-1 South Plains 10:33.68 -  
  Ojeda, Eric SR-4 UT-Arlington DNS -  
Place Name Year Team Metric English Score  
1. WILCOX, Eddie SR-4 North Texas 2.17m 7' 1.5" 10  
2. Cuskelly, Landon FR-1 Butler CC 2.17m 7' 1.5" -
3. Sales, Roland SR-4 UT-Arlington 2.11m 6' 11" 8  
4. Williams, Carl SO-2 Oklahoma 2.11m 6' 11" 6  
5. LeRock, Garrison JR-3 Oklahoma 2.06m 6' 9" 5  
6. Perry, Branden SO-2 UT-Arlington 2.06m 6' 9" 4  
7. Lynch, Garret SR-4 Wichita State 2.06m 6' 9" 3  
8. Howard, Shonderius SO-2 Oklahoma 2.01m 6' 7" 2  
9. Chippeaux, Austin SO-2 Wichita State 2.01m 6' 7" 1  
10. McGee, Kwaume FR-1 South Plains 2.01m 6' 7" -
11. Dunning, Robert FR-1 South Plains 2.01m 6' 7" -
12. Veith, Hunter SO-2 Wichita State 1.96m 6' 5" -  
13. TAYLOR, Jourden FR-1 North Texas 1.91m 6' 3.25" -  
14. Muchichwa, Takudzwa SO-2 Oral Roberts 1.91m 6' 3.25" -  
15. Budda, Zach SR-4 Wichita State 1.91m 6' 3.25" -  
16. Moore, Gabe FR-1 South Plains 1.91m 6' 3.25" -  
  Buckmaster, Mason FR-1 Butler CC NH NH -  
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Heuser, Chip   Bell Ath. 5.33m 17' 5.75" -  
2. Estala, Justin JR-3 Oral Roberts 5.18m 17' 0" 7  
3. Williams, Tanner JR-3 Oklahoma 5.18m 17' 0" 7  
4. Dial, Tommy FR-1 Oral Roberts 5.18m 17' 0" 6  
5. Peters, Chris JR-3 Wichita State 5.18m 17' 0" 5  
6. Favor, Everette JR-3 Oklahoma 5.03m 16' 6" 3  
7. Pasque, Colin JR-3 Southern Nazarene 5.03m 16' 6" -
8. Knight, Tyler JR-3 Wichita State 4.88m 16' 0" 3  
9. Pope, Andrew SR-4 Wichita State 4.73m 15' 6.25" 2  
10. McADAMS, Gabriel SO-2 North Texas 4.58m 15' 0.25" 1  
11. Bugner, Hayden FR-1 Wichita State 4.58m 15' 0.25" -  
12. Stockstill, Jack FR-1 Oral Roberts 4.58m 15' 0.25" -  
13. Faughtenberry, Jordan FR-1 North Texas 4.43m 14' 6.25" -  
14. Sauerwein, Alex   UNAT-Oklahoma 4.43m 14' 6.25" -  
  Jazdyk, Steven SO-2 Oklahoma DNS DNS -  
  French, Wyatt SO-2 Abilene Christian DNS DNS -  
  Woods, Luke SR-4 Abilene Christian DNS DNS -  
  Moses, Braden FR-1 UT-Arlington NH NH -  
  Gale, Dylan SO-2 UT-Arlington NH NH -  
  Marcum, Justin   UNAT-Oklahoma NH NH -  
  RICHARD, Derek SR-4 North Texas NH NH -  
  Owen, Matt FR-1 Oral Roberts NH NH -  
  McBride, Logan FR-1 South Plains NH NH -  
Place Name Year Team Metric English Score Wind Heat(Pl)  
1. Edoki, Fabian FR-1 South Plains 7.60m 24' 11.25" - 1.6 2(1)
 
  • 7.22m (1.3)
  • 7.60m (1.6)
  • 6.43m (1.6)
  • PASS
  • PASS
  • PASS
2. Abubakar, Mohammed SO-2 Butler CC 7.53m 24' 8.5" - -0.6 2(2)
 
  • 7.16m (0.7)
  • 7.33m (-1.4)
  • 7.47m (2.1)
  • 7.49m (1.0)
  • 7.45m (0.9)
  • 7.53m (-0.6)
3. Vann, Greg FR-1 Oklahoma 7.50m 24' 7.25" 10 3.4 2(3)  
 
  • FOUL (1.0)
  • 7.50m (3.4)
  • 7.11m (1.5)
  • FOUL (0.4)
  • FOUL (1.0)
  • 7.09m (-0.4)
4. Monroe, Derrick FR-1 South Plains 7.44m 24' 5" - 1.8 2(4)
 
  • 7.39m (-0.3)
  • 7.44m (1.8)
  • 7.26m (1.5)
  • FOUL (0.8)
  • FOUL (-0.4)
  • 6.99m (0.1)
5. Hart, Keaton SR-4 Abilene Christian 7.22m 23' 8.25" 8 1.4 1(1)  
 
  • 6.98m (2.9)
  • 6.84m (1.5)
  • 7.01m (0.7)
  • 7.13m (+0.0)
  • 6.81m (0.1)
  • 7.22m (1.4)
6. Annis, Tate JR-3 Wichita State 7.17m 23' 6.25" 6 0.2 2(5)  
 
  • FOUL (1.6)
  • 7.02m (1.1)
  • 6.91m (1.6)
  • 7.14m (2.8)
  • 7.00m (0.1)
  • 7.17m (0.2)
7. James, Tristan FR-1 Oral Roberts 7.15m 23' 5.5" 5 -1.6 2(6)  
 
  • FOUL (0.5)
  • 7.15m (-1.6)
  • FOUL (1.5)
  • FOUL (1.7)
  • 7.05m (2.1)
  • PASS
8. Akintade, Paul SO-2 Tulsa 7.12m 23' 4.5" 4 2.1 2(7)  
 
  • 6.75m (-0.1)
  • 7.12m (2.1)
  • FOUL (1.4)
  • FOUL (+0.0)
  • 6.82m (0.1)
  • 6.67m (1.3)
9. Fawehinmi, Tobi JR-3 UT-Arlington 7.01m 23' 0" 3 2.0 1(2)  
 
  • FOUL (1.4)
  • 6.79m (2.1)
  • 7.01m (2.0)
  • 7.00m (1.5)
  • FOUL (2.0)
  • 6.92m (-0.3)
10. Bethea, Saahir FR-1 South Plains 6.87m 22' 6.5" - -0.3 2(8)  
 
  • 6.87m (-0.3)
  • 6.64m (2.6)
  • PASS
11. Purnell, Jaden FR-1 Oral Roberts 6.85m 22' 5.75" 2 -0.3 1(3)  
 
  • FOUL (1.2)
  • 6.68m (1.1)
  • 6.85m (-0.3)
12. Drayden, Dominique JR-3 North Texas 6.82m 22' 4.5" 1 0.9 2(9)  
 
  • FOUL (-0.1)
  • FOUL (-0.1)
  • 6.82m (0.9)
13. Brefo, David JR-3 UT-Arlington 6.74m 22' 1.5" - 1.9 1(4)  
 
  • 6.74m (1.9)
  • 6.53m (-0.4)
  • 6.56m (+0.0)
14. Presley, Kaleb SO-2 Oral Roberts 6.65m 21' 10" - 0.7 1(5)  
 
  • 6.65m (0.7)
  • FOUL (2.8)
  • FOUL (1.3)
15. Moore, Gabe FR-1 South Plains 6.60m 21' 8" - 1.4 1(6)  
 
  • FOUL (2.5)
  • 6.60m (1.4)
  • FOUL (-1.6)
16. Burns, Michael JR-3 Oral Roberts 6.56m 21' 6.25" - 1.9 2(10)  
 
  • FOUL (2.1)
  • 6.31m (1.2)
  • 6.56m (1.9)
17. Hambrick, James FR-1 Butler CC 6.55m 21' 6" - -1.6 2(11)  
 
  • 6.55m (-1.6)
  • 6.42m (1.8)
  • PASS (1.9)
18. Buck, Seth SR-4 Wichita State 6.53m 21' 5.25" - 2.6 1(7)  
 
  • FOUL (2.0)
  • 6.53m (2.6)
  • 6.10m (1.9)
19. McBride, Isaiah FR-1 UT-Arlington 6.32m 20' 9" - +0.0 2(12)  
 
  • 6.32m (+0.0)
  • 6.23m (1.3)
  • 6.32m (0.7)
20. JOHNSON, Norman FR-1 North Texas 6.15m 20' 2.25" - 0.3 1(8)  
 
  • 6.15m (0.3)
  • FOUL (1.0)
  • FOUL (+0.0)
  SMITH, Lafiel SO-2 North Texas DNS DNS -   1  
  Jefferson, Andre   Unattached DNS DNS -   2  
  Griffin, Kaden FR-1 Wichita State DNS DNS -   2  
  Dillworth, Kevin   Unattached DNS DNS -   2  
  Parker , Juwan JR-3 Arkansas-Pine Bluff ND ND -   1  
 
  • FOUL (2.4)
  • FOUL (0.4)
  • FOUL (2.6)
  McLaughlin, Kyle FR-1 Tulsa ND ND -   1  
 
  • FOUL (3.3)
  • FOUL (1.8)
  • FOUL (2.9)
  Nicholas, John JR-3 Wichita State ND ND -   1  
 
  • FOUL (3.1)
  • FOUL (1.1)
  • FOUL (0.8)
  Seastrunk, David FR-1 UT-Arlington ND ND -   1  
 
  • FOUL (-0.5)
  • FOUL (0.9)
  • FOUL (0.9)
  Goodwin, Thai FR-1 UT-Arlington ND ND -   1  
 
  • FOUL (2.8)
  • FOUL (1.1)
  • FOUL (0.7)
  McBride, Logan FR-1 South Plains ND ND -   1  
 
  • FOUL (1.2)
  • FOUL (1.9)
  • FOUL
Long Jump Flight 1
Pl. Name Year Team Metric English Wind  
1. Hart, Keaton SR-4 Abilene Christian 7.22m 23' 8.25" 1.4  
 
  • 6.98m (2.9)
  • 6.84m (1.5)
  • 7.01m (0.7)
  • 7.13m (+0.0)
  • 6.81m (0.1)
  • 7.22m (1.4)
2. Fawehinmi, Tobi JR-3 UT-Arlington 7.01m 23' 0" 2.0  
 
  • FOUL (1.4)
  • 6.79m (2.1)
  • 7.01m (2.0)
  • 7.00m (1.5)
  • FOUL (2.0)
  • 6.92m (-0.3)
3. Purnell, Jaden FR-1 Oral Roberts 6.85m 22' 5.75" -0.3  
 
  • FOUL (1.2)
  • 6.68m (1.1)
  • 6.85m (-0.3)
4. Brefo, David JR-3 UT-Arlington 6.74m 22' 1.5" 1.9  
 
  • 6.74m (1.9)
  • 6.53m (-0.4)
  • 6.56m (+0.0)
5. Presley, Kaleb SO-2 Oral Roberts 6.65m 21' 10" 0.7  
 
  • 6.65m (0.7)
  • FOUL (2.8)
  • FOUL (1.3)
6. Moore, Gabe FR-1 South Plains 6.60m 21' 8" 1.4  
 
  • FOUL (2.5)
  • 6.60m (1.4)
  • FOUL (-1.6)
7. Buck, Seth SR-4 Wichita State 6.53m 21' 5.25" 2.6  
 
  • FOUL (2.0)
  • 6.53m (2.6)
  • 6.10m (1.9)
8. JOHNSON, Norman FR-1 North Texas 6.15m 20' 2.25" 0.3  
 
  • 6.15m (0.3)
  • FOUL (1.0)
  • FOUL (+0.0)
  SMITH, Lafiel SO-2 North Texas DNS DNS    
  Parker , Juwan JR-3 Arkansas-Pine Bluff ND ND    
 
  • FOUL (2.4)
  • FOUL (0.4)
  • FOUL (2.6)
  McLaughlin, Kyle FR-1 Tulsa ND ND    
 
  • FOUL (3.3)
  • FOUL (1.8)
  • FOUL (2.9)
  Nicholas, John JR-3 Wichita State ND ND    
 
  • FOUL (3.1)
  • FOUL (1.1)
  • FOUL (0.8)
  Seastrunk, David FR-1 UT-Arlington ND ND    
 
  • FOUL (-0.5)
  • FOUL (0.9)
  • FOUL (0.9)
  Goodwin, Thai FR-1 UT-Arlington ND ND    
 
  • FOUL (2.8)
  • FOUL (1.1)
  • FOUL (0.7)
  McBride, Logan FR-1 South Plains ND ND    
 
  • FOUL (1.2)
  • FOUL (1.9)
  • FOUL
Long Jump Flight 2
Pl. Name Year Team Metric English Wind  
1. Edoki, Fabian FR-1 South Plains 7.60m 24' 11.25" 1.6
 
  • 7.22m (1.3)
  • 7.60m (1.6)
  • 6.43m (1.6)
  • PASS
  • PASS
  • PASS
2. Abubakar, Mohammed SO-2 Butler CC 7.53m 24' 8.5" -0.6
 
  • 7.16m (0.7)
  • 7.33m (-1.4)
  • 7.47m (2.1)
  • 7.49m (1.0)
  • 7.45m (0.9)
  • 7.53m (-0.6)
3. Vann, Greg FR-1 Oklahoma 7.50m 24' 7.25" 3.4  
 
  • FOUL (1.0)
  • 7.50m (3.4)
  • 7.11m (1.5)
  • FOUL (0.4)
  • FOUL (1.0)
  • 7.09m (-0.4)
4. Monroe, Derrick FR-1 South Plains 7.44m 24' 5" 1.8
 
  • 7.39m (-0.3)
  • 7.44m (1.8)
  • 7.26m (1.5)
  • FOUL (0.8)
  • FOUL (-0.4)
  • 6.99m (0.1)
5. Annis, Tate JR-3 Wichita State 7.17m 23' 6.25" 0.2  
 
  • FOUL (1.6)
  • 7.02m (1.1)
  • 6.91m (1.6)
  • 7.14m (2.8)
  • 7.00m (0.1)
  • 7.17m (0.2)
6. James, Tristan FR-1 Oral Roberts 7.15m 23' 5.5" -1.6  
 
  • FOUL (0.5)
  • 7.15m (-1.6)
  • FOUL (1.5)
  • FOUL (1.7)
  • 7.05m (2.1)
  • PASS
7. Akintade, Paul SO-2 Tulsa 7.12m 23' 4.5" 2.1  
 
  • 6.75m (-0.1)
  • 7.12m (2.1)
  • FOUL (1.4)
  • FOUL (+0.0)
  • 6.82m (0.1)
  • 6.67m (1.3)
8. Bethea, Saahir FR-1 South Plains 6.87m 22' 6.5" -0.3  
 
  • 6.87m (-0.3)
  • 6.64m (2.6)
  • PASS
9. Drayden, Dominique JR-3 North Texas 6.82m 22' 4.5" 0.9  
 
  • FOUL (-0.1)
  • FOUL (-0.1)
  • 6.82m (0.9)
10. Burns, Michael JR-3 Oral Roberts 6.56m 21' 6.25" 1.9  
 
  • FOUL (2.1)
  • 6.31m (1.2)
  • 6.56m (1.9)
11. Hambrick, James FR-1 Butler CC 6.55m 21' 6" -1.6  
 
  • 6.55m (-1.6)
  • 6.42m (1.8)
  • PASS (1.9)
12. McBride, Isaiah FR-1 UT-Arlington 6.32m 20' 9" +0.0  
 
  • 6.32m (+0.0)
  • 6.23m (1.3)
  • 6.32m (0.7)
  Jefferson, Andre   Unattached DNS DNS    
  Griffin, Kaden FR-1 Wichita State DNS DNS    
  Dillworth, Kevin   Unattached DNS DNS    
 
Place Name Year Team Metric English Score Wind  
1. McClain, Hayden JR-3 Oklahoma 16.10m 52' 10" 10 2.5  
 
  • 14.98m (-0.1)
  • 15.74m (-0.3)
  • PASS
  • 16.08m (1.2)
  • 16.10m (2.5)
  • 15.99m (0.5)
2. Lindo, Shazz Michael SR-4 Wichita State 15.37m 50' 5.25" 8 0.6  
 
  • 15.15m (2.1)
  • 14.91m (0.8)
  • 15.37m (0.6)
  • 14.93m (-0.1)
  • FOUL (2.1)
  • FOUL (+0.0)
3. Smith, Elijah FR-1 Butler CC 14.79m 48' 6.25" -  
 
  • 14.79m
  • FOUL
  • 14.78m
  • FOUL
  • 14.69m
  • FOUL
4. Fawehinmi, Tobi JR-3 UT-Arlington 14.60m 47' 11" 6    
 
  • FOUL
  • 14.44m
  • 14.60m
  • 14.45m
  • FOUL
  • FOUL
5. Mitchell, Marcus FR-1 Oklahoma 14.47m 47' 5.75" 5 3.6  
 
  • FOUL (1.9)
  • FOUL (2.4)
  • 14.47m (3.6)
  • FOUL (1.9)
  • FOUL (2.2)
  • 14.33m (3.0)
6. Drayden, Dominique JR-3 North Texas 14.46m 47' 5.25" 4 1.9  
 
  • 14.46m (1.9)
  • FOUL (-1.4)
  • 14.24m (2.1)
  • FOUL (-0.7)
  • 14.23m (-0.7)
  • 14.21m (-0.3)
7. James, Tristan FR-1 Oral Roberts 14.32m 46' 11.75" 3 1.5  
 
  • FOUL (1.0)
  • 13.85m (1.0)
  • 14.32m (1.5)
  • 14.23m (0.5)
  • FOUL (-1.6)
  • PASS
8. Foster, Joshua FR-1 Oklahoma 14.15m 46' 5.25" 2    
 
  • 14.15m
  • FOUL
  • 13.85m
  • FOUL
  • FOUL
  • 14.11m
9. Burns, Michael JR-3 Oral Roberts 13.84m 45' 5" 1 1.1  
 
  • 13.54m (-0.1)
  • 13.84m (1.1)
  • PASS
  • PASS
  • PASS
  • PASS
10. Tatham, Jeremy SR-4 Abilene Christian 13.73m 45' 0.5" - -0.3  
 
  • 13.21m (2.6)
  • 13.73m (-0.3)
  • FOUL (1.9)
11. Barnes, Malcolm SR-4 Abilene Christian 13.64m 44' 9" -    
 
  • 13.45m
  • FOUL
  • 13.64m
12. Purnell, Jaden FR-1 Oral Roberts 13.63m 44' 8.75" -    
 
  • 13.63m
  • 13.60m
  • FOUL
  Brefo, David JR-3 UT-Arlington DNS DNS -    
  Bibbs, Travis SO-2 Arkansas-Pine Bluff DNS DNS -    
  Monroe, Derrick FR-1 South Plains DNS DNS -    
Place Name Year Team Metric English Score  
1. Sammons, Chase SR-4 Oklahoma 18.44m 60' 6" 10  
 
  • 18.33m
  • 18.30m
  • 18.44m
  • 18.25m
  • FOUL
  • FOUL
2. Arneson, Skylar SR-4 Wichita State 17.41m 57' 1.5" 8  
 
  • 16.11m
  • 16.56m
  • 16.84m
  • 16.42m
  • 17.12m
  • 17.41m
3. Loesch, Zach JR-3 Wichita State 17.17m 56' 4" 6  
 
  • 13.93m
  • 15.92m
  • FOUL
  • 15.41m
  • 16.78m
  • 17.17m
4. Knight, Morgan SO-2 Abilene Christian 16.71m 54' 10" 5  
 
  • 16.57m
  • 16.49m
  • FOUL
  • 16.12m
  • 16.71m
  • FOUL
5. Hunter, Joshua FR-1 Abilene Christian 14.39m 47' 2.5" 4  
 
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • 14.39m
6. Brown, Nathan FR-1 Arkansas-Pine Bluff 10.16m 33' 4" 3  
 
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • 9.99m
  • FOUL
  • 10.16m
  Gomez, Vladimir SR-4 Arkansas-Pine Bluff DNS DNS -